Hayatı Doğru Yaşama Rehberi

Please log in or register to like posts.
Haberler
Selamlar. Duygusal olarak sağlıklı zamanlar geçirdiğim şu günlerde hiçbir şeye sataşma ihtiyacı duymadığımı fark ettim ve bunu değerlendirmek adına dergiye bir şeyler yazmaya karar verdim. Psikolojik olarak daha iyi (nispeten) olmam aynı zamanda derinlikli şeyler yazamayacağım anlamına da geliyor ki artık işin o kısmını da okur düşünsün.
Psikolojik olarak daha iyi (nispeten) halim
 
Baştan belirteyim bu bir kişisel gelişmeyim yazısıdır çünkü kişisel gelişim yazılarında ‘olmak’ için öğütler verilir. Ben size olmamanın tüyolarını vereceğim. Ama bahis tüyosu gibi değil benimkiler biraz daha edebi (nispeten) olacak. Ama ne ya da kim olmamanız gerektiğine karar verecek yetkiyi de kendimde bulamadığım için olmanızı istemeyeceğim yegane şey olan ben (Joseph) olmamanızı öğütleyecek, bunun için size yeminler edeceğim. Uhrevi varlıkları referans göstereceğim.
 
Saygıyı en çok hak eden uhrevi varlık Hazreti Şeytan’ın bugüne kadarki en güzel somut tasviri
Her yazının girizgahında olduğu gibi bunda da hikayenin kendi içinde meşruiyetini sağladığıma göre madde madde olaya açıklık getirelim.
 
 

1- Asla ve asla empati kurmaya kalkmayın

 
Benim gibi olmamanın altın kuralıdır bu. Bazı günler empati kurmaktan kendim olmaya sıra gelmediği olur. Bir katille, uçan hamam böceğiyle, lunapark oyuncak operatörüyle (tercihen gondol), Engin Altan Düzyantan’la, Hakan Muhafız’la ve Kaan Boşnak’la empati kurabilir, durumu içselleştirip tam olarak onlar gibi düşünebilir ve finalde size Egemen Bağış’ı savunabilirim. İnsanları çileden çıkarmak istemiyorsanız empati yeteneğinizi fazla geliştirmeyin.
Bir hafta boyunca Fethullah Gülen gibi davrandığı için esnaf tarafından linç edilen Kemeraltı çaycısı
 

2-Uykuya dalabilmek için Youtube’dan tartışma programları izlemeyin

 
Her gece uyumak için Celal Şengör’ün iki ilahiyatçıyla evrim tartıştığı, Ali Kırca moderatörlüğündeki ‘Din, Bilim ve Darwin’ programını izlemek zorunda kalmak istemiyorsanız kendi kendinize uykuya dalmaya alışın.
Her gece bu herife maruz kalıyorum. Kulak verin söylediklerime
 
 

3- Sürekli girişik bileşik cümleler kurmayın

 
‘Off insanlar beni hiç anlamıor .s’ diye dolanmak istemiyorsanız kompleks yapılı cümleler kurmayın. Ben mesela bayılırım oradan bi’ dolaylı tümleç ekleyeyim, nesneleri uç uca bağlayayım, cümlenin sonuna geldiğimde çatıyı unutup fiilsiz bırakayım ve sonuna üç nokta koymak gibi anlamlı anlamlı uzaklara dalayım.. Bu işin tek getirisi ortamlarda biraz daha şekil görünmektir. Ama biraz. Fazlası değil.
Ortamlarda biraz daha şekil görünmek. Ama biraz
 
 

4-Karşınızdaki görüşün sürekli aksini savunmayın

 
Amatem dahil hiçbir kurumun bana bıraktıramayacağı bir bağımlılığım varsa o da karşıt görüşü bunun için ödeme alıyormuşçasına savunmamdır. Kendinizi sürekli Doğu Perinçek gibi ‘Sen döneksin!’ , ‘Alçak, puşt!’ tarzında tartışır vaziyette bulmak istemiyorsanız az uyumlu olun. Canınız dayak yemek çekmiyorsa bu yönüyle de ben olmayın.
Sen görürsün Dev-Genç nasıl patlar beyninde.. Aynen öyle
 

5-Jelibon bağımlısı olmayın

 
Karaciğer yağlanması. Tip-2 diyabet. Kriz geçirmedikçe jelibon yemeyin.
Size yemin ederim elim ayağım titriyor. Üretilenlerin en iyisi bu berries
 

6-Aşırı salakça davranışlar karşısında tepkisiz kalmayın

 
Birisi akan trafikte bi anda durup arabasının başında etnik tekno dansı yapmaya başlasa yüzümde mimik oynamaz. Bitirmesini beklerim. Ama başka biri sarı yandığında gazlamazsa korna, selektör, küfür kıyamet arkadan taciz ederim. Ufak tefek şeyleri büyütüp erken yaşta kanser olmak istemiyorsanız ufak tefek şeyleri büyütmeyin. Bu kadar net söylüyorum. Büyütülmesi gereken şeyleri büyütün sadece. Çünkü onların olma sıklığı daha az. Hem arada stres atmak iyidir. Arada. Bu konuda da ben olmayacağınıza yemin ediyorsanız son maddeye geçiyorum.
Allah Kur’an çarpsın tam olarak bundan bahsediyorum. Bu abi arabayı durdurmadan yapmayı tercih etmiş

7-Dürüstlükte Hazreti Şeytan’ı model almayın

 
Şeytan’ın (iblis, mel’un, diablo vs.) hakkının nasıl yendiğini, kendisinin normalde ne kadar sözünün eri, doğruların yılmaz savunucusu olduğunu ilerleyen zamanlarda enine boyuna inceleyeceğim. Zira bu şekilde adı çıkan ve etiketlerle yaşamak zorunda bırakılan (yılan, çiyan, karga, tilki vs) dünyevi ve uhrevi her türlü canlının da haklarının savunucusu olacağım. Özetle Şeytan yalan söylemez, merttir, karakter sahibidir. Evrenin sahibine reelde (sanal falan değil, yekten, yüz yüze) kafa tutup hak arayacak kadar da delikanlı bi’ şahsiyettir. Sonsuza kadar lanetlenmek pahasına da olsa doğruları konuşmaktan çekinmemiştir. Bana da aileden biri nerden geliyorsun tarzı bi’ soru yönelttiğinde arkadaşlarla biraz kokain içtik derim. Kimse bu kadar dürüst olamaz, kesin yalan söylüyordur etiketi yiyip beş paralık itibarınız kalmasın istemiyorsanız dürüst olmayın. Yalan söyleyin. Mesela grup seks dönüşü karşılaştığınız ilkokul arkadaşınıza ‘Ben de kayın pederlerdeydim, kurban işi var da kim kaç hisse girecek onları konuştuk.’ deyin. Buna herkes inanır. Grup seksten geliyorum derseniz seviyesiz şakalar yapan bir dalkavuk olduğunuz düşünülür. Yalanı hayatınızdan eksik etmeyin.
Mesela büyük bir şirkette üst düzey yöneticisiniz ve çalışanlarınıza böyle bir jest yaptınız. Bunu herkes bilmek zorunda değil
 
 
Tavsiyelerime kulak verir de hayatınızda bir iyileşme sezinlerseniz bana bir şekilde ulaşın ve bunu bildirin. Ben de size nasıl daha da ben olunmaz biraz daha anlatayım. Step by step ilerleyelim. Hoşça kalın, ben (Joseph) olmayı aklınızdan tamamen çıkarmaya bakın.
 

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

2 comments on “Hayatı Doğru Yaşama Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir